Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Hadise’ye 250 bin Euro şoku!

  • 16 Nisan 2022
  • Hadise’ye 250 bin Euro şoku! için yorumlar kapalı
  • 220 kez görüntülendi.

Hadise’ye 250 bin Euro şoku!

Hadise, bir dönem ünlü bir alışveriş sitesiyle iş birliği sözleşmesi imzaladı. Firma, Hadise’ye ‘sözleşmeye aykırı davrandığı’ gerekçesiyle dava açtı. O davada karar çıktı.

Hadise ile işbirliği yaptığı ünlü bir alışveriş sitesi arasındaki davada karar çıktı. Hadise Açıkgöz, davayı ikinci kez kaybetti.

Mahkeme, sözleşmeye aykırı davranan Hadise’nin 250 Bin Euro (yaklaşık 4 milyon TL) cezai şart parasını 2012 yılından itibaren en yüksek faiziyle ödemesine hükmetti.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davaya göre, firma ile Hadise arasında 15 Şubat 2012 tarihinde bir sözleşme yapıldı.

Taraflardan birisinin sözleşmeyi ihlal etmesi halinde karşı tarafa 250 bin Euro cezai şart parası ödeyeceği sözleşmeye eklendi. Sözleşmeye göre Hadise, firmanın ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapacak, moda çekimlerine katılacaktı.

Ünlü şarkıcı, 28 Şubat 2013 tarihine kadar başka hiçbir moda ve e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum, ticari işletme veya markaya ait ürün ve hizmetlerin reklam-tanıtım ve diğer faaliyetlerine katılamayacaktı.

Ancak iddiaya göre Hadise, stilist kardeşi Derya Açıkgöz’ün hazırladığı rakip firmalara ait giysileri giyip bu giysilerin reklamını yaptı.

Firma da bir ihtarname göndererek sözleşmeyi feshettiğini bildirdi ve ardından 250 bin Euro’luk cezai şart parasının tahsili için dava açtı.

Başka bir mahkemede karşı dava açan Hadise’nin avukatı ise “Müvekkilim sadece moda ve e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürünlerinin reklam ve tanıtımına katılamayacağı sözleşmede belirtilmiştir.”

“Müvekkilimizin oynadığı reklam moda ve e-ticaret sektöründe değildir. Kız kardeşiyle arasında bir ticari ilişki de yoktur. Bakiye 250 bin Euro’nun tahsilini istiyoruz” dedi.

İki ayrı dava bir mahkemede birleştirildi. Mahkeme, Hadise’nin istediği 250 bin Euro’luk davayı reddetti, Firmanın açtığı davayı kabul etti. Tarafların itirazı üzerine Yargıtay, yerel mahkemenin kararını bozdu. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde yeniden görülen duruşmada mahkeme, Hadise’nin 250 bin Euro cezai şart bedelini 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren en yüksek faiziyle firmaya ödemesine hükmetti.

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica });