11 yaşındaki Yiğit, koronavirüsü atlattı, taburcu olduğu gün hayatını kaybetti

  • 03 Kasım 2021
  • 11 yaşındaki Yiğit, koronavirüsü atlattı, taburcu olduğu gün hayatını kaybetti için yorumlar kapalı
  • 768 kez görüntülendi.
11 yaşındaki Yiğit, koronavirüsü atlattı, taburcu olduğu gün hayatını kaybetti

11 yaşındaki Yiğit, koronavirüsü atlattı, taburcu olduğu gün hayatını kaybetti

 

Samsun’da koronavirüs tedavisi gören Yiğit Benzer (11), taburcu olduğu gün evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yiğit, gözyaşlarıyla toprağa verilirken acılı baba Hasan Benzer, “Oğlum çok başarılı bir öğrenciydi, idealist bir çocuktu, hayalleri vardı.

Hastaneye gittiğimde ‘Baba 10 gün sonra seni görmek güzel’ demişti ama o güzelliği maalesef birlikte yaşayamadık” dedi. Gözyaşlarına boğulan anne Gülşah Benzer ise “Her gece rüyama gir tamam mı çocuğum, bekliyorum seni” diye ağıt yaktı.

Derecik Şehit Yasin Boy Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, rahatsızlanınca yapılan tetkiklerde Koronavirüs test sonucu pozitif çıktı ve karantinaya alındı. Durumu ağırlaşan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Yiğit, 10 günlük tedavinin ardından dün taburcu edildi. Evine geldiği gün Kalp Krizi geçiren Yiğit, yeniden kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

‘HER GECE RÜYAMA GİR ÇOCUĞUM’
Yiğit için Büyükoyumca Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. Samsun’da uzun süredir gazetecilik yapan Hasan Benzer, ayakta durmakta güçlük çekerken, annesi Gülşah ve ablası Ela Benzer ise tabuta sarılıp ağladı.

Gülşah Benzer, “Her gece rüyama gir tamam mı çocuğum, bekliyorum seni. ‘Ben iyiyim’ de, ‘rahatladım anne’ de. Bekliyorum seni çocuğum” diye ağıt yaktı.

Yandex.Metrica