Adana’da son dakika haberi: Bıçakla dolaşan Suriyeliler için flaş karar!

  • 16 Ocak 2022
  • Adana’da son dakika haberi: Bıçakla dolaşan Suriyeliler için flaş karar! için yorumlar kapalı
  • 642 kez görüntülendi.
Adana’da son dakika haberi: Bıçakla dolaşan Suriyeliler için flaş karar!

Adana’da son dakika haberi: Bıçakla dolaşan Suriyeliler için flaş karar!

Adana’da, Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar sosyal medyada paylaşıldı. Şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan ve kendilerini ‘515 Haşimi’ olarak tanıtan grupta yer aldığı belirlendi. 20 Suriyeli‘den 19’u sınır dışı edildi.

Adana’da, kendilerini ‘515 Haşimi’ olarak tanıtan aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen 20 Suriyeli‘den 19’u sınır dışı edildi. Öte yandan işlemleri tamamlanmayan Suriyelinin ise adli sürecinin devam ettiği bildirildi.

GÖRÜNTÜLERİ YİNE BİR SURİYELİ PAYLAŞTI

Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından 11 Ocak’ta sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

 

KENDİLERİNİ 515 HAŞİMİ OLARAK TANITIYORLAR

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini ‘515 Haşimi’ olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi. Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti’nin sembolü olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 19 Suriyeli sınır dışı edildi. İşlemleri tamamlanmayan Suriyelinin ise adli sürecinin devam ettiği bildirildi.

Yandex.Metrica