Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından eşi Canan Tınaz konuştu

  • 24 Aralık 2021
  • Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından eşi Canan Tınaz konuştu için yorumlar kapalı
  • 738 kez görüntülendi.
Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından eşi Canan Tınaz konuştu

Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından eşi Canan Tınaz konuştu

Dün hayata gözlerini yuman Faruk Tınaz’ın ölüm haberi sanat dünyasında büyük bir sarsıntı oluşturdu. Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından eşi ünlü sanatçının ölümüyle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dün hayatını kaybeden Faruk Tınaz’ın ölümünün ardından ortaya atılan iddialar gündemde. Ünlü şarkıcının Haziran 2019’da doktoruna ihmal davası açtığı ortaya çıktı.

Hayata veda eden sanatçı Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz da açıklamasında “Çok büyük bir doktor ihmali var.

Raporları atladığı için teşhis yanlış konuluyor. Zaten bununla ilgili 6 ay önce Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Süreç devam ediyor. O zaman yapılan ihmal, bir anda karşımıza dördüncü evre kanser olarak çıktı” dedi.

2. Sayfa’nın haberine göre; dilekçede ise şu ifadeler yer aldı: “2017’de tetkiklerimde açıkça belirtilmesine rağmen aile doktorum dediğim kişi bana ‘Hiçbir şeyin yok, git hayatını yaşa’ dedi.

Halbuki o dönemde özel sigorta şirketinde evrakları inceleyen biri bile hastalığımı fark etmiş, bunu sigorta kayıtlarıma işlemişti.

Ben bu acı gerçeği iki yıl sonra hastalığım ciddileşip, ameliyat olduktan sonra öğrendim. ‘Doktorlar 6 ay ile 1 yıl arası ömrün kaldı’ dediler.”

Faruk Tınaz’ın cenazesi, bugün saat 11.00’de İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Tribünü önünde düzenlenecek tören sonrası memleketi Adana’ya uğurlanacak. Sanatçı, yarın Adana Kabasakal Mezarlığı Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aynı yerde defnedilecek.

 

Yandex.Metrica