Kanseri atlatan Canan Ergüder: Hastalık beni değiştirdi

  • 17 Mart 2022
  • Kanseri atlatan Canan Ergüder: Hastalık beni değiştirdi için yorumlar kapalı
  • 573 kez görüntülendi.
Kanseri atlatan Canan Ergüder: Hastalık beni değiştirdi

Kanseri atlatan Canan Ergüder: Hastalık beni değiştirdi

Canan Ergüder Nisan 2021’de ‘Menajerimi Ara’da oynarken meme kanserine yakalanmış, gördüğü tedavinin ardından ‘Oğlum’ dizisi ile ekrana dönmüştü. Oyuncu, Milliyet Sanat dergisine röportaj verdi…

‘DAHA SABIRLIYIM’

“Yoğun ve zor bir tedavi süreci geçirdim. Bu hastalık hayata bakışımı değiştirdi. Daha sabırlıyım, daha az panik oluyorum. Panik yapsam bile kendimi yatıştırma ve kabul, çok çabuk geliyor. İlginç bir şekilde eleştiriye daha açığım. Reaktif olmamaya özen gösteriyorum. Kendimi olduğum gibi kabul edebilmek adına çalışmalar yaptım. Hatalarımı sorguladım. Ben ne yapıyorum da bu böyle oluyor, bunu sorguluyorum. Çünkü tek kontrol edebileceğim şey bu hayatta.”

‘KENDİME BAKIYORUM’

“Kanser, kendini yok saymakla ilgili bir hastalıkmış. Bu nedenle kendime daha fazla değer vermem gerektiğini gördüm. Çocuğumla olan ilişkim için de geçerli. Çok fedakâr oluyorsun, bir sürü şeyi feda ediyorsun. Ama artık kendime bakıyorum. İstediğim şeyleri de yapıyorum. Mesela çalışmak! Tedavi sonrası saçlarım daha koyu ve kıvırcık çıkmaya başladı. Çok hızlı uzuyor. Canlandırdığım ‘Demet’ karakteri için kesiyorum.”

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica