SMA’lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten yaşamına son verdi

  • 21 Kasım 2021
  • SMA’lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten yaşamına son verdi için yorumlar kapalı
  • 793 kez görüntülendi.
SMA’lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten yaşamına son verdi

SMA’lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten yaşamına son verdi

SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz, çaresizlik yüzünden yaşamına son verdi. Yaşanan acı olayı Haluk Levent, sosyal medya hesabından duyurdu.

Eskişehir Tepebaşı’nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz yaşamına son verdi. Haluk Levent olayı “Annemiz çaresizlikten canına kıydı” ifadeleriyle duyurdu.
Emine Kiraz’ın 10 yıl önce de çocuğunu SMA hastalığından kaybettiği belirtildi.


“EVLADIM İLE ÇEKİLDİĞİM SON FOTOĞRAF”
Emine Kiraz, SMA hastası evladı ile çekildiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak “Evladım ile çekildiğim son fotoğraf. Kokusuna hasretim benden ayrı yoğun bakım odalarında acı içinde. Bir anne olarak yalvarıyorum yardım edin. Ben evladımı kaybetmekten çok korkuyorum. Bu acıyı yaşadım bir daha yaşamaya dayanamam. Lütfen elimizden tutun sizlere ihtiyacımız var. Muzaffer evini özledi, annesini özledi, ailesini özledi. Bilmediği yerde bilmediği cihazlar içinde küçücük bedeni ile” notunu düşmüştü.

Muzaffer Emin Kiraz’a destek olmak isteyenler için açılan Muzaffere Umut Ol isimli sosyal medya sayfasından, yaşanan ölüm haberi doğrulandı. Yayında “maalesef Emine ablamızı kaybettik” ifadesi yer aldı.

 


HALUK LEVENT: ELİMDEN GELENİ YAPTIM AMA OLMUYOR
SMA’lı hastalar için kampanyalar düzenleyen AHBAP Derneği Genel Başkanı, sanatçı Haluk Levent, Emine Kiraz’ın ölümünü sosyal medya hesabından “Annemiz çaresizlikten canına kıydı” ifadeleriyle duyurdu. Haluk Levent, “İşin içinden çıkamıyoruz. SMA çocukları için TV programı dahi yaptım. Ama olmuyor. 2 milyon dolar toplandı Perşembe günü. Her hafta 1 çocuğumuzu kurtarırız diye düşündüm. Ama zaman yetmiyor. Anneler intihar ediyor. Böyle olmayacak. Bir kaynak lazım. Eksik olan 90 milyon dolar lazım” ifadelerini kullanarak paylaştı.

Yandex.Metrica