Elma Maskesi

  • 10 Ocak 2014
  • Elma Maskesi için yorumlar kapalı
  • 3.002 kez görüntülendi.
Elma Maskesi

Elma Maskesi

Elma maskesi : Elma meyveler arasında en faydalı meyveler arasında yer alır bilindiği üzere. Zayıflamak içinde çok kez tercih edilmiştir. Bunun dışında güzellik içinde oldukça faydası vardır ve kullanılmaktadır.

Elma Maskesinin Faydaları:

  • Elma maskesin faydalarından bahsetmek gerekirse cildimizde oluşan gözeneklerin genişlemesinin önüne geçer ve gözeneklerimizin küçülmesini sağlar.
  • Cildimizde bir kış boyunca oluşan ölü derileri tabakalarından cıkarılarak ciltten atılmasını sağlar. Bu sayede cilt arınır, temizlenir ve daha sağlıklı hale gelir.

elma maskesi, nasıl yapılır, uygulanır, yapımı

Elma Maskesi İçin Malzemeler:

1 Tane yeşil elma
1 Çorba kaşığına bal

Elma Maskesinin Hazırlanması:

Önce elmanızı ikiye bölün ve içindeki çekirdekleri temizleyip blendırdan geçirin. Daha sonra bir kaşık balı içine ekleyin ve krem kıvamına getirene kadar blendır ile çırpın. Daha sonra hazırladığınız maskenizi bir poşet ile iyice kapatın sonra buzdolabınızda 10 dakika muhafaza edin.Daha sonra hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayıp 10 – 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın cildinizi. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve ilk defa uygulayacaksanız elma maskesını önce yüzünüzde 5 dakika kadar bekletin. Çünkü elma içinde asit barındıran bır meyve. Cildinizde eğer fazla kalırsa tahrişe neden olabilir. Ve sağlıklı bir elma maskesı için haftada 1 defa uygulamanız tavsiye edilir.

Yandex.Metrica