Hemen Arabadan İn

  • 26 Aralık 2016
  • Hemen Arabadan İn için yorumlar kapalı
  • 2.591 kez görüntülendi.
Hemen Arabadan İn

TEKIRDAĞ bölgesinde işinden çıkıp, otobüsle evine gitmekte olan genç bir bayanın telefonu çalmış. Genç bayan telefonunu açmış. Arka fonda telsiz sesleri duyuluyormuş. Telefona çıkan bir erkek , emniyetten aradığını söylemiş ”Bulunduğunuz yeri hemen bildirin. Size soracaklarımız var.

Bulunduğunuz yere gelip, sizi alacağız ” demiş. Genç bayan, bulunduğu otobüsün içinde çok tedirgin olmuş, panik yapmış. Telefondaki şahsa, ”Otobüsteyim, evime gidiyorum ” demiş.

Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, ”Hemen otobüsten in, bulunduğun yeri bize bildir. Gelip alacağız ” diye ısrar etmiş. Minibüste bulunan ve konuşmaya tanık olan yaşlı bir adam ,” Kızım, sen araçtan inme. En yakın polis karakoluna git , durumunu anlat. Gerekirse gelip seni karakoldan alsınlar ” diye akıl vermiş.

Telefondaki uyarı üzerine araçtan inmeye hazırlanan genç bayan , bu tavsiyeye uymuş. Önce nişanlısını bulup aramış, sonra nişanlısı ile birlikte karakola gidip, durumunu anlatmış.

Karakolda görevli polisler, genç bayanı arayanların ”Organ mafyası’‘ Üyesi olduklarını bu kişilerin Bulgaristan’dan geldiklerini, rastgele telefon numaraları çevirip, insanları ağlarına düşürmeye çalıştıklarını anlatmış.

Cep telefonundan tanımadığınız insanlar sizi arayıp, yönlerdirmeye kalkışırsa, çok dikkatli olun..

Yandex.Metrica