Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Kendisini aldatan eşini bıçaklayan kadın öyle bir savunma yaptı ki serbest kaldı

  • 06 Temmuz 2017
  • Kendisini aldatan eşini bıçaklayan kadın öyle bir savunma yaptı ki serbest kaldı için yorumlar kapalı
  • 2.361 kez görüntülendi.
Kendisini aldatan eşini bıçaklayan kadın öyle bir savunma yaptı ki serbest kaldı

Kendisini aldatan eşini bıçaklayan kadın öyle bir savunma yaptı ki serbest kaldı

KONYA’nın Beyşehir İlçesi’nde kendisini aldattığını öne sürdüğü 29 yaşındaki eşi Ali Hüyük’ü bıçaklayarak öldüren ve tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 22 yaşındaki Sevim Hüyük, olay sırasında eşinin saçından tutup, sürekli yumruk attığını öne sürdü. Hüyük, bu sırada masanın üstünde duran bıçağı alıp korkutmak için salladığını ve eşi yaralandıktan sonra da yaralı bölgesine tampon ve suni teneffüs yaptığını söyledi.

Olay, geçen 1 Temmuz günü saat 23.30 sıralarında Dalyan Mahallesi’nde meydana geldi. 2 çocuk annesi Sevim Hüyük, kendisini aldattığını öne sürdüğü eşi Ali Hüyük’ün kadınla birlikte oturduğu eve gitti. Burada çıkan kavgada Sevim Hüyük, masanın üzerindeki meyve bıçağını alıp eşi Ali Hüyük’ü göğsünden yaraladı. Kanlar içinde kalan ve ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ali Hüyük, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Sevim Hüyük de sevk edildiği mahkemece ’nefsi müdafaa’ gerekçesiyle adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksekokulu’nda okurken Ali Hüyük ile tanışıp 2014 yılında evlendiklerini ve bu evlilikten 2 oğlunun olduğunu belirten Sevim Hüyük, ifadesinde evliliklerinin ilk yıllarında herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi. Son 6 ayda eşi Ali Hüyük’ün, pavyonda çalışan bir kadınla tanışıp birlikte yaşamaya başladığını öne süren Sevim Hüyük, bu ilişkiyi öğrendikten sonra eşiyle aralarında sorunlar görüldüğünü, eşinden şiddet gördüğünü ve eşinin çocuklarını ve kendisinin ihtiyaçlarını karşılamadığını iddia ettiği öğrenildi.

Gördüğü şiddetler üzerine polise şikayette bulunduğunu ve eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırttığını belirten Sevim Hüyük ifadesinde; “Annesinin ısrarları üzerine ben şikayetimden vazgeçtim. Ali’yi, Sibel isimli kadından ayrılması konusunda uyarıyordum. O da ayrılacağım diyerek sürekli beni oyalıyordu” dedi.

Ramazan ayı içinde eşinin, bir ev kiralayıp kadınla birlikte yaşamaya başladığını öğrendiğini belirten Sevim Hüyük, bunu öğrendikten sonra intihar etmek için elinde iple yürürken öğretmen evi arkasında eşinin kendisini bulduğunu ve kendisinin cep telefonuna ‘Seni sevmiyorum git buradan. Hayatımdan çık’ içerikli gelen mesajların eşinin değil, ‘Sibel’ adlı kadının gönderdiğini öğrendiği için intihar etmekten vazgeçtiğini anlattığı ifade edildi.

“YUMRUK ATIP, SÜRÜKLEDİ”

Olay günü ise 1 yaşındaki oğlunu alıp, eşinin kadınla birlikte yaşadığı eve gittiğini belirten Sevim Hüyük’ün, ifadesinde, şunları söylediği ifade edildi:

“Evin kapısını çaldım. İçerden sesler gelmesine rağmen açan olmadı. Bende kapıyı açmak için aşağıda açık olan kıraathaneden tornavida istedim. Tornavidayı alıp, yukarı çıkarken merdivenlerde eşim Ali ile karşılaştık. Ali bana, “Evde kimse yok. Nereye gidiyorsun” dedi. Bende “Sibel evde, eve gireceğim” dedim. Bunun üzerine bana sürekli yumruk atarak vurmaya ve beni sürüklemeye başladı. O sırada bir kişi geldi, “Ali çocuğunuz aşağıda ağlıyor. Çocuğunu alın.” dedi. Ali de “siz biraz çocuğa bakın” diye cevap verdi. Bu sırada ben Ali’in cebinden evin anahtarını alıp, koşarak çatı katındaki eve çıktım.”

Yandex.Metrica