Lerzan Mutlu’ya hakaret davası… Savcı Seren Serengil’in beraatini istedi

  • 16 Mart 2022
  • Lerzan Mutlu’ya hakaret davası… Savcı Seren Serengil’in beraatini istedi için yorumlar kapalı
  • 655 kez görüntülendi.
Lerzan Mutlu’ya hakaret davası… Savcı Seren Serengil’in beraatini istedi

Lerzan Mutlu’ya hakaret davası… Savcı Seren Serengil’in beraatini istedi

Şarkıcı Lerzan Mutlu’ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Seren Serengil hakkında savcı beraat istedi. Serengil, ’motor’ ifadesiyle Lerzan Mutlu’yu kastetmediğini savundu.

Hakaret davasının ilk duruşması bugün İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Seren Serengil’in avukatıyla katıldığı duruşmada, Lerzan Mutlu’yu avukatı temsil etti. Serengil savunmasında, Lerzan Mutlu kısa bir süre önce annesine ve kendisine ’Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kavazakisi, Türkiye’de yemediği evli adam kalmayan, eskinin meşhur uyuşturucu kaçakçısı ve onun zavallı kızı’ içeriğinde haddini ve ahlaki değerleri aşan ifadelerle hakaret ettiğini söyledi.

“BANA VE AİLEME HAKARET ETTİ”

Mutlu’nun kendisi için ’Mitoan, şizofren, zavallı, cahil, dönek’ gibi hakaret içerikli ifadeler kullandığını da belirten Serengil “Sayın Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim iftirasında bile bulunmuştur. Bütün bu çirkinliği yapan kadının, arkadaşımla görüşmesine içerlediğimden, onun bana atmış olduğu mesaja cevaben söyledim. Kendisinden özellikle bu olaydan dolayı bahsetmiş değilim. Kaldı ki bu görüşme arkadaşımla aramızda özel bir görüşmedir. Olay günü ben kesinlikle şikayetçinin ve tanıkların bir arada olduğunu bilmiyordum. Amacım söz konusu ses kaydını Gülşah Saraçoğlu’na iletmekti. Şikayetçi ve diğer tanıklara iletme kastım yoktu. Ses kaydı Gülşah Saraçoğlu’na sitemden ibarettir. Yine ’motor’ sözü ile ilgili kimseyi hedef alarak bu paylaşımı yapmadım. Şikayetçiyi kast etmedim. Atılı suçlamaları kabul etmiyorum” dedi. Serengil beraatine karar verilmesini talep etti. Mütalaasını açıklayan savcı, Serengil’in üzerine atılı hakaret suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı değerlendirmesiyle, beraat talep etti. Sanık avukatları mütalaaya karşı savunma yapmak için süre istedi. Duruşma bu gerekçeyle ertelendi.

Yandex.Metrica