Serdar Ortaç’tan itiraf! “Karabiber’i söylerken sahneden indirilip hapse atıldım

  • 18 Mart 2022
  • Serdar Ortaç’tan itiraf! “Karabiber’i söylerken sahneden indirilip hapse atıldım için yorumlar kapalı
  • 657 kez görüntülendi.

Serdar Ortaç’tan itiraf! “Karabiber’i söylerken sahneden indirilip hapse atıldım

’40’ programının yeni bölümünün konuğu Serdar Ortaç oldu. Ortaç çocukluğundan ailesine, özel hayatından, sanat dünyasına, şarkılarına ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ortaç’tan bir de itiraf geldi.

Serdar Ortaç 40’ta çocukluğundan ailesine, özel hayatından, sanat dünyasına, şarkılarına, Türkiye gündemine dair pek çok soruyu tüm içtenliği, samimiyeti ile yanıtladı. 40’ın Serdar Ortaç bölümü adeta Serdar Ortaç Belgeseli oldu. İşte şarkıcının açıklamalarından satırbaşları…

“Aşırı stres vardı. Çok para geliyordu, çok para gidiyordu. Gelen para kumara gitti. Giden paranın üzüntüsü, helal kazanıp harama vermek…”

“Mahvettim kalbimi ve beynimi. Daha 25 yaşındaydım, Karabiber’i söylerken sahneden asker kaçağı diye hapse atıldım, beraat ettim. Suçsuz bulunduğuma mı sevineyim, giden 3,5 aya mı üzüleyim? Mamak’ta yerin yedi kat dibinde hücrede yatarken, üç gün önce kraldım konser veriyordum ona mı üzüleyim?”

“Çok dürüst olduğum için başıma gelenlere mi üzüleyim? Baba öldü, kardeş hastalandı yatağa girdi, hangi birine stres yapmayayım? Sen balığa gidip yemek yerken, ben evde oturup tek başıma ‘lanet olsun bu hayata’ dedim. ”

“Daha inançlı, daha temkinli yaşamalıymışım. Bu kadar hovarda olmamalıymışım. Minibüsten çıkan onlarca kız yaşanmamalıymış. Bir tane kadını sevip, çocuk yapıp ölmeliymişim. Yanlış yapmışım. Ama benim hayatım da bu. Beni MS yapan da bu hayat.”

“Yapımcılar artık yeni şarkıcılar istiyorlar, rap yaptırıyorlar ama müziğin içine bizim makamlarımızı koyduruyorlar. O yüzden yeni isimler çıkıyor. Yapımcı hala yeni isim istiyor.”

“Z kuşağına rap’i dinletmeye çalışıyorlar ki, bizi artık dinlemesin. Bizim yerimizi tutamazlar ki. Kaç gün dinlendiğini sen hesapla. Hala 93’teki ‘Yar Diye Diye’yi mevzu ediyorsun, şimdi yeni çıkanlardan bir tane isim söyle. Tanıyorum hepsini, bizi istemiyorlar artık, Serdar Ortaç, Kenan Doğulu, Demet Akalın, Tarkan bu tren bitsin diyorlar. Ama bitmez, bitmeyecek”

Yandex.Metrica