Kadın, Kadınlar, Kadın Sağlığı, Diyet, Yemek Tarifleri, Moda, Dekorasyon

Öğretmenlerin izdivaç sayfası gündemden düşmüyor! Meğer fotoğraftakiler…

  • 07 Nisan 2022
  • Öğretmenlerin izdivaç sayfası gündemden düşmüyor! Meğer fotoğraftakiler… için yorumlar kapalı
  • 253 kez görüntülendi.
Öğretmenlerin izdivaç sayfası gündemden düşmüyor! Meğer fotoğraftakiler…

Öğretmenlerin izdivaç sayfası gündemden düşmüyor! Meğer fotoğraftakiler…

Evlenmek ve partner bulmak isteyen öğretmenler için Instagram’da açılan ‘ogretmenler.cift’ hesabı ile günlerdir gündemden düşmüyor. Kullanıcı sayısı son günlerde hızla artan hesapla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçerken paylaşımı yapılan kişilerin birçoğunun öğretmen olmadığı ortaya çıktı.

Öğretmenlerin eş bulması için Instagram’da ‘ögretmenler.cift’ adıyla bir hesap açıldı. Evlenmek isteyen ya da partner arayan öğretmenlerin fotoğrafları ile kişisel bilgilerini paylaştıkları hesap, sosyal medyanın gündemine oturdu. Takipçi sayısı 5 günde 20 bine ulaşan hesapta, “Sadece öğretmenlere özel ciddi tanışma ve evlilik platformudur. Aradığınız kişiyi bulmak için sayfamıza mesaj atabilirsiniz. Sadece öğretmenler” ifadelerine yer verildi. Öğretmenlerin karşı cinste aradıkları özellikleri de paylaştıkları hesap, mesleği itibarsızlaştırdığı gerekçesiyle çok sayıda paylaşımın da hedefi oldu.

EVLENMEK İSTEMEK SUÇ DEĞİL

Gelen tepkiler üzerine hesabın yöneticisi bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Burası öğretmenlere özel ciddi bir tanışma platformudur. Tanışma platformları yasaldır. Öğretmenler de yeni insanlarla tanışmak ve sonucunda evlenmek isteyebilirler. Zaten ilgi duyulmazsa kapatırız. Evlenmek veya yeni insanlarla tanışmak hâlâ suç değil” denildi.

TÜRK EĞİTİM- SEN’DEN TEPKİ

Kanal D’ye konuşan Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan bu izdivaç sayfasını ‘istismar’ olarak değerlendirdi. Geylan, “Bu sayfaya girenlerin gerçekten öğretmen olduğuna inanmıyorum. Öğretmenlik adı verilerek güya bir arkadaşlık, evlilik sitesi kurulmasını bir istismar olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı. Geylan ayrıca bir suç tespit edilmesi halinde hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

HİÇBİRİ ÖĞRETMEN DEĞİL

Sabah’ın haberine göre; son günlerde çokca tartışılan ‘ogretmenler.cift’ hesabı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılırken paylaşımı yapılan kişilerin birçoğunun öğretmen olmadığı ortaya çıkarıldı. Hesap hakkında Milli Eğitim Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunması bekleniyor.

 

ARANAN BAZI KRİTERLER

* 26 yaşındayım. Okul öncesi öğretmeniyim, kadroluyum. Ev-araba yok. Boyum 1.68 kilom 60. İlişkiden beklentim partnerimin yakışıklı, güvenilir, sadakatli, gamzeli, kirli sakallı, spor yapmayı seven, kaslı, anlayışlı olması. Karakteri düzgün birini arıyorum.

* 33 yaşındayım. Branşım kimya. Lütfen dürüst, karşısındaki kişiye saygı duyan kişiler yazsın. 40 yaş üstü yazmasın.

* Branşım biyoloji. 37 yaşındayım. Arabam var, aylık gelirim maaş artı ek ders. 3 kelime ile ben; işine âşık bir öğretmenim. İlişkiden beklentim nasipse evlilik inşallah.

* Beden eğitimi öğretmeniyim. 32 yaşındayım. Hobilerim yüzme, tenis ve doğa sporları. İlişkiden beklentim saygı, sevgi ve sadakat ile ömür sürmek.

* Okul öncesi öğretmeniyim, atama beklerken sağlık teknikeri olarak çalışıyorum. Kendimi zeki, duygusal, olgun ve kıskanç olarak tanımlıyorum. Kısa sürede tanışıp sonra evlenmek isterim.

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica });