Bir Zamanlar Çukurova dizi setinde hırsız şoku klimaları balyozla kırıp çalmış!

  • 25 Mart 2022
  • Bir Zamanlar Çukurova dizi setinde hırsız şoku klimaları balyozla kırıp çalmış! için yorumlar kapalı
  • 552 kez görüntülendi.
Bir Zamanlar Çukurova dizi setinde hırsız şoku klimaları balyozla kırıp çalmış!

Bir Zamanlar Çukurova dizi setinde hırsız şoku klimaları balyozla kırıp çalmış!

ADANA’da çekilen Bir Zamanlar Çukurova dizisinin hastane sahnelerinin çekildiği eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde set görevlileri klima ünitelerini çalan hırsızı yakaladı.

ADANA’da 1970’li yılların anlatıldığı “Bir Zamanlar Çukurova” dizinin hastane sahnelerinin çekildiği eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde set görevlileri klima ünitelerini çalan hırsızı yakaladı

Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesinde meydana geldi.

İddiaya göre, 4 yıldır Adana’da çekimleri devam eden ve Adana’nın 1970’li yıllarını anlatan “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi ekibi, hastane sahnesi için dizide Çukurova Şehir Hastanesi olarak kullanılan eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne geldi.

Ekip, hastanede içinde ve dışında hazırlık yaparak çekimlere başladı. Bu sırada set ekibi hastanenin alt katından bir ses geldiğini fark etti.

Bunun üzerine ekip görevlileri alt kata indiğinde bir kişinin elinde balyoz ile kaçtığını gördü.

Set ekibi, şahsı kovalayıp hastanenin bahçesinde yakaladı. Daha sonra da polise haber verdi.

Zanlının isminin Abuzer K. olduğu, hastanenin klima ünitelerini balyozla kırıp çaldığı ve bahçe duvarının dışına pencereden çıkartarak taşıdığı belirlendi.

Zanlı, basın mensupların görünce yüzünü kapatıp göstermek istemedi.

Hastanenin güvenlik görevlisi hırsızın yanına gelerek “Seni daha önce de yakaladık. Neden hırsızlık yapıyorsun, hani söz vermiştin, yapmayacaktın. Bu kez senden şikayetçi olacağız” dedi.

Zanlı polis merkezine götürülürken dizi çekimleri de kaldığı yerden devam etti.

Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın Yönetmenliğini ise Faruk Teber’in üstlendiği Bir Zamanlar Çukurova izleyici tarafından sevilerek izleniyor. ATV’ de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Dizi nerede çekiliyor? İşte dizi severlerin merak ettiği konular…

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin konusu ne: 1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir.Kader bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Dizide aşkı için öldürmeyi göze almış “Yılmaz” ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden “Züleyha”nın hikayesi anlatılıyor. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir “Hünkar”ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan “Demir” de!

Ve elbette sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da! Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi.

1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.

Dizi nerede çekiliyor: Adana’nın göz dolduran doğal güzelliği Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ekranlardan taşıyor. Dizi çekimleri genellikle Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor. Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip çalışarak tamamlamış.

Yandex.Metrica