İğrenç olay! Cinsel istismardan 110 yıl hapsi istenen öğretmen: Çocuklara sevgimi gösterdim!

  • 23 Mart 2022
  • İğrenç olay! Cinsel istismardan 110 yıl hapsi istenen öğretmen: Çocuklara sevgimi gösterdim! için yorumlar kapalı
  • 642 kez görüntülendi.
İğrenç olay! Cinsel istismardan 110 yıl hapsi istenen öğretmen: Çocuklara sevgimi gösterdim!

İğrenç olay! Cinsel istismardan 110 yıl hapsi istenen öğretmen: Çocuklara sevgimi gösterdim!

Samsun’da Kazım Orbay İlkokulu öğretmeni Yüksel Ö. hakkında 5 öğrencisine yönelik cinsel istismar iddiasıyla 110 yıl hapis cezası isteniyor. Suçlamaları kabul etmeyen Yüksel Ö., ‘Ben çocuklara sevgimi gösterdim’ dedi. Öte yandan öğrencilerin ifadeleri ortaya çıktı.

Samsun’da 5 öğrencisine yönelik cinsel istismar iddiasıyla hakkında 110 yıl hapis cezası istenen Kazım Orbay İlkokulu öğretmeni Yüksel Ö., ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında suçlamaları kabul etmeyen Yüksel Ö., “Ben çocuklara sevgimi gösterdim” dedi.

 

Samsun İlkadım ilçesindeki Kazım Orbay İlkokulu’na geçen yıl atanan sınıf öğretmeni Yüksel Ö. (51), bazı öğrencilerine yönelik cinsel saldırı iddiasıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekiplerince 14 Aralık 2021’de gözaltına alındı. Olayın ardından okul önünde toplanan veliler, duruma tepki gösterdi. Yüksel Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sınıf öğretmeni Yüksel Ö.’nün daha önce de taciz iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezası aldığı ve Yargıtay’a itirazı nedeniyle hukuki sürecin devam ettiği ortaya çıktı.

Yüksel Ö. hakkında 5 çocuk için ayrı ayrı ‘çocuğun cinsel istismarı’ iddiasıyla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mağdur çocuklar ile aileleri, tanık ve bilgi sahibi kişilerin ifadelerinin yer aldığı iddianamede, Yüksel Ö. hakkında toplam 110 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

ÖĞRENCİLERİN İFADELERİNE YER VERİLDİ

İddianamede yer alan mağdur öğrencilerden birinin verdiği ifadede, “Yüksel Ö. bana, ‘Öğretmen sevgisi ister misin?’ dedi. Ben de, ‘İsterim’ deyince bana sıkıca sarıldı. Alnımdan ve başımdan öptü” ifadesine yer verildi. Bir başka öğrencinin ifadesinde ise, “Yüksel Ö. diğer öğrencileri sırayla sınıftan dışarı çıkararak bana, ‘Beni dudağımdan öper misin?’ dedi. Ben de kabul etmeyince, ‘Tamam çık dışarı’ dedi. Sonrasında da hiçbir şey olmamış gibi yanımıza geldi’’ dediği yer aldı.

‘KOMPLO UYDURUYORLAR’

Hakkında 110 yıl hapis cezası istenen tutuklu sanık Yüksel Ö., yargılandığı davada ilk kez hakim karşına çıktı. Duruşmadaki savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirten Yüksel Ö. “Çocukları yanıma çağırıyorum. Onları çok seviyorum ve onlarla ilgileniyorum. Ben çocuklara sevgimi gösterdim. Bana geldiklerinde hepsi okuma yazma bilmiyordu. Üzerlerinde çok durduğum için zorladığım için bunlar komplo, uyduruyorlar. Hakkımda yapılan iddiaları kabul etmiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, Yüksel Ö.’nun tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

KAYNAK: posta.com.tr

Yandex.Metrica