Pitbull saldırısı sonrası doku nakli yapılan Asiye Ateş’in son durumu

  • 28 Aralık 2021
  • Pitbull saldırısı sonrası doku nakli yapılan Asiye Ateş’in son durumu için yorumlar kapalı
  • 672 kez görüntülendi.
Pitbull saldırısı sonrası doku nakli yapılan Asiye Ateş’in son durumu

Pitbull saldırısı sonrası doku nakli yapılan Asiye Ateş’in son durumu

Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye, Antalya’da doku nakli yapıldıktan sonra yoğun bakıma alınmıştı. Asiye Ateş’in yavaş yavaş uyandırılmaya başlandığı ve kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına tepki vermeye başladığı öğrenildi. Asiye’nin sağlık çalışanlarına mırıldanarak bir şeyler söylediği, bir hemşirenin de elini sıktığı belirtildi.

Gaziantep’te, 22 Aralık Çarşamba günü, oturdukları sitenin bahçesinde Pitbullcinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan ve başından ağır yaralanan Asiye Ateş’e, sevk edildiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde pazar günü 4 saatlik operasyonla doku nakliyapıldı. Sırtından ve bacağından alınan dokuların nakledildiği minik Asiye’nin tedavisi, yoğun bakımda devam ediyor.

UYANMAYA BAŞLADI, TEPKİ VERİYOR

Sabah saatlerinde minik Asiye Ateş’i muayene eden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, her şeyin yolunda göründüğünü söyledi.

Asiye Ateş’in yavaş yavaş uyandırılmaya başlandığı ve kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına tepki vermeye başladığı öğrenildi. Asiye’nin sağlık çalışanlarına mırıldanarak bir şeyler söylediği, bir hemşirenin de elini sıktığı belirtildi.


Asiye’nin sağlık durumunu yakından takip eden Çocuk Enfeksiyon Hastalıklarından Doç. Dr. Tuğçe Tural Kara, “Asiye buraya geldiğinde yüksek enfeksiyonu vardı. Yoğun tedavi uyguladık ve ameliyata hazır hale getirdik. Asiye yavaş yavaş uyanmaya başlıyor. Şu an enfeksiyonu kontrol altında. Önümüzdeki saatlerde Asiye’nin tamamen uyanmasını ve normal odaya alınmasını bekliyoruz” dedi.

Yandex.Metrica