Tedavi İçin Zincire Vurulan Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk!

  • 09 Mart 2022
  • Tedavi İçin Zincire Vurulan Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk! için yorumlar kapalı
  • 1.188 kez görüntülendi.

Tedavi İçin Zincire Vurulan Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk!

Tedavi İçin Zincire Vurulan Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk! Yaşadığı sıkıntılar ve efsane ismi ile hayatı kitap haline getirilen Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk 1953 yılında girdiği güzellik yarışmasında ikinci olarak ismini duyurmayı başardı.

İlk evliliğini kendinden 30 yaş büyük bir adam ile yapan Belgin Doruk lüks içinde hayatını sürdürürken; genç bir adama aşık oldu ve kariyerinin, hayatının çöküş dönemine böylelikle girdi. İkinci evliliğinden sonra büyük sıkıntılar yaşayan Belgin Doruk bu arada hızla kilo almaya başladı, zayıflamak için kullandığı ilaçlar ile de sinir sistemi alt üst olan ve ard arda evine gelen icralar ile yıkılan Belgin Doruk Lape ‘de deli muamelesi görerek zincire vurulmuştur.

Yaşadığı hayatın Belgin Doruk ‘ un sinir sistemi üzerinde bıraktığı yıkıcı izler ve aşırı alkol kullanması nedeni ile Lape ‘ ye götürülmesi ile hayatının en korkunç günlerini göz yaşları içerisinde ‘Küçük Hanımefendi Belgin Doruk / Acı Dolu Yıllar’ kitabında anlatıyor.

En büyük isteği hayatının film sahnelerine taşınması olduğunu hayatını anlatan kitapta dile getiren Belgin Doruk, Şarkıcılık hayalinin ise 1971 yılında o dönemlerin ünlü gazinosu Çakıl ‘ da prova yaparken şarkıları unutması sonucunda şarkıcılık hayalini de gerçekleştirememiştir.

Türk Sinemasının Küçük Hanımefendisi Belgin Doruk ‘ un Hayatından Kesitleri Yansıtan Fotoğrafları

Yandex.Metrica