Yasemin Şefkatli Tatlıses: Hayaldi gerçek oldu

  • 03 Aralık 2021
  • Yasemin Şefkatli Tatlıses: Hayaldi gerçek oldu için yorumlar kapalı
  • 1.017 kez görüntülendi.
Yasemin Şefkatli Tatlıses: Hayaldi gerçek oldu

Yasemin Şefkatli Tatlıses: Hayaldi gerçek oldu

2017’den beri aşk yaşayan İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli ekim ayında nikah masasına oturmuştu. L’Officiel Wedding dergisine konuşan Şefkatli kendini, eşini ve evliliğini anlattı.

Duygularını çok yoğun yaşayan ama aklıyla hareket etmeye çalışan biriyim. Bu yüzden kararlarımı vermem hiç kolay olmuyor.

Hayal kurmayı çok severim ancak hiç hayalperest biri de değilim. Kendimi frenlemeyi bilirim. Yeri gelince de uçmayı seviyorum.

Evlilik bilgisi ve tecrübesi konusunda yolun çok başındayım ama ikili ilişkilerin geneli hakkında hep aynı şeyi düşünüyorum. Karşılıklı fedakarlıklar olması gerekiyor. Yeri geldiğinde bazı şeylerden feragat etmek.

Evlilikte de insan iki kişi gibi yaşamayı öğrenmeli empati yaparak. Belirli sınırları koruyabilmeliyiz.

İdo hem çok kibar hem de çok düşünceli. Yakışıklılığından söz etmiyorum bile. Bazen oturup hayranlıkla onu izliyorum. İşine olan aşkını, ailesine düşkünlüğüne hayranım.

Aile olabilmek için, yuva kurabilmek için saygı çok önemli. Ben İdo’da hepsini buldum. O benim sırdaşım ve yol arkadaşım. Evlenmeyi hep konuştuk sonra da hayal ettik. Hayaldi şimdi gerçek oldu.

İlişkide empati çok önemli. Her zaman olmasa da bazı kilit anlarda insanın kendini karşısındakinin yerine koyması gerekiyor. Böylelikle daha doğru düşünebiliyoruz. İletişim güçlendikçe ilişki daha uzun soluklu oluyor.

İkimiz de yemeğe çok meraklıyız. Yemek yemek kadar yapanı da izlemek çok hoşumuza gider. Mutfak bizim ortak alanımız aslında.

İdo’nun eli çok lezzetli. Eğer o an içinden bir şey yapmak geliyorsa mutfağı tamamen ona bırakıyorum.

Çatıştığımız konularda çok fazla diretmemeye özen gösteriyoruz. Sakin kafayla bazı şeyleri düşünüp daha sağlıklı kararlar alacağımıza inanıyoruz.

Hayat mottom; hayat üzülmek için çok kısa ve bir daha bugüne dönemeyeceğiz, bunu bilerek yaşamalıyız. Hem doğru kalabilmemiz hem de güçlü olmamız gerekiyor.

 

Yandex.Metrica