Safiye Soyman’ı Kırşehirli Hemşehrisi İle 13 Yaşında Evlendirmişler

  • 07 Ekim 2021
  • Safiye Soyman’ı Kırşehirli Hemşehrisi İle 13 Yaşında Evlendirmişler için yorumlar kapalı
  • 3.082 kez görüntülendi.
Safiye Soyman’ı Kırşehirli Hemşehrisi İle 13 Yaşında Evlendirmişler

Kırşehirli ünlüler arasında yer alan Safiye Soyman 13 yaşında evlendirilme hikayesini anlattı.
Uzun yıllardır iş insanı Faik Öztürk ile birlikte olan Safiye Soyman, 13 yaşında Ziya Akaröz ile evlendirilmesi ile ilgili soruya yanıt verdi.

59 yaşındaki şarkıcının çok konuşulacak açıklamaları şöyle:
“Tabii ki görücü usulü evlilik oldu. Önce ablamı istemeye gelmişlerdi. Annemin arkadaşının oğlu, memleketten Kırşehir’den. ‘Ayşe Hanım’ın bir kızı var, gidelim görelim’ diye düşünüyorlar…”
“Ablamın nişanlı olduğunu duyunca ‘bırakalım ablayı küçük kızı isteyelim’ diyorlar. Benim yaşım daha küçük, ‘küçükse büyütürüz, gelinimiz olsun’ diyorlar…”

“Ablamdan daha görkemliydim, boylu poslu. Hiç ’13 yaşında’ demezsin. ‘Seni istiyoruz’ dediler. Annem ve babam, önce ‘o çok küçük, olmaz’ dediler. Babam sordu bana, daha çocuğum anlamıyorum ki…”
“Babam beni verdi. 15 gün nişanlı kaldım, alelacele evlendirildim. Mahkeme kararıyla yaşımı büyüttüler. Nikah olmuyor çünkü, annenin babanın imzası gerekiyor…”

“Hakim, babama, ‘Hoca efendi bakamadıysanız bırakın ben bakayım, parmak kadar çocuğu evlendiriyorsun’ dedi. Hayatım boyunca unutmam onu. Babam ‘yerin dibine girdiğim bir gündü’ dedi, çok üzülmüştü.”
Safiye Soyman, çocuk yaşta yaptığı bu evliliğinden iki çocuk sahibi olmuş ve 11 yıl sonra eşi Ziya Akaröz’den boşanmıştı.
Ünlü şarkıcı, geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından bu fotoğrafı paylaşmış, “İşte 15 yaşında Safiye Soyman. Kızım Ümran 11 aylıkken” notunu yazmıştı.

Yandex.Metrica